شما اینجا هستید : خانه  »  درباره حصین | بیوگرافی و زندگینامه حصین

درباره حصین | بیوگرافی و زندگینامه حصین

حسین رحمتی با نام هنری “حصین”، (پیشتر حسین ابلیس)، (خواننده و ترانه سرای سبک رپ فارسی) متولد ۱۲ مردادماه سال ۱۳۶۶ در تهران است. او هم اکنون ساکن ارمنستان است.

وی فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته ارتباطات از دانشگاه ارمنستان است.

حصین خوانندگی را از ۱۷ سالگی آغاز کرد. او گروهی با نام گروه ۰۵۱( به دلیل اینکه اکثر اعضای گروه اهل مشهد بودند نام ۰۵۱ را که از ابتدای کد شهر مشهد گرفته شده برای گروه انتخاب کردند) که متشکل از: حسین ابلیس، کنبین، رضا، مستر کیلر، مبهم و حسین تهی بود تشکیل داد. اولین آهنگ اش در این گروه با نام “تو زنده میمونی” بود. دومین آهنگ این گروه “کل کل نکن” بود و سومین آهنگ “آهنگ سیاسی ۱۸ تیر”.حصین در این گروه آهنگ های زیادی را منتشر کرد اما بعد از حدود ۴ سال این گروه به شکل عجیبی از هم فروپاشید.

پس از منحل شدن گروه ۰۵۱ او برای ادامه تحصیل به ارمنستان رفت و در آنجا با صادق آشنا شد. آنها با هم شروع به همکاری کردند و نتیجه همکاری شان منتشر شدن آهنگی به نام “جفت کفش” در دی ماه سال ۱۳۸۹ بود. آنها به کمک هم آلبوم “صبح بخیر ایران” را نیز پخش کردند. همچنین آن دو به کمک هم در سال ۹۰ آلبوم کوتاه با نام های “شبا، ردپا و تنهایی” را منتشر کردند. حصین در سال ۹۸ این گروه را منحل کرد و گروه جدیدی با نام “جوهر” را تشکیل داد.

تنها نماهنگ رسمی منتشر شده از او آهنگ “چالیم ۲” با همکاری موژان، وای زد و سامان پی آی بوده است.

او در ارمنستان با شخصی به نام ژاله آشنا می شود و با هم ازدواج می کنند.

 

همچنین می توانید از سایت آی ترانه برای دریافت فول آرشیو و گلچین آهنگ های حصین اقدام نمایید…!

 

زندگینامه حصین

 

 

مشاهده لیست تمام آهنگ های حصین به همراه متن