شما اینجا هستید : خانه  »  درباره داماهی | بیوگرافی و زندگینامه داماهی

درباره داماهی | بیوگرافی و زندگینامه داماهی

گروه داماهی( واژه داماهی از افسانه‌های قدیمی جنوبی گرفته شده و بیانگر ایده های هنری گروه است. در افسانه های مردم جنوب ایران از ماهی عظیم الجثه ای به نام “داماهی” یاد شده که در خلیج فارس می زیسته و در بدن خود یک آرمانشهر نهان داشته است) یک گروه ایرانی است که در سال ۱۳۹۳ تشکیل شد.

این گروه از: دارا دارایی (نوازنده باس و سرپرست گروه)- حمزه یگانه (نوازنده کیبورد و بنجو)- ابراهیم علوی (نوازنده گیتار و عود)- رضا کولغانی (خواننده) و شایان فتحی (نوازنده درامز و پرکاشن) تشکیل شده است.

داماهی با هدف تولید موسیقی با رویکردی آزادانه در تلفیق المانهای موسیقی محلی ایران به ویژه موسیقی سواحل جنوب ایران، جز، رگه، فلامنکو، آفرو، لاتین، فانک، موسیقی هند و … به ساخت و تولید اولین آلبوم خود با نام “داماهی” اقدام نمود که این آلبوم در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ روانه بازار شد.

این گروه در ابتدای تاسیس توانست همراه با پروژه سینمایی “دو_ر_می_فا_صلح” در جریان جام جهانی ۲۰۱۴ به برزیل سفر کند و علاوه بر اجرای چند کنسرت در شهرهای مختلف برزیل قبل از بازی ایران و نیجریه در شهر کوریتیبا به روی استیج رسمی فیفا که در این شهر برپا بود برود و به اجرای کنسرت بپردازد.

پس از آن گروه به ایران بازگشت و در تهران و بندرعباس تعدادی کنسرت و اجرا نمود.

از جمله آهنگ های این گروه می توان به: دخترک، یار عزیز، بمان، صندلی، محله خاموشان، سوگند، شبهای روز، گوشواره، گلبوته، مردن مردانه، ترنگ و …اشاره کرد.

 

همچنین می توانید از سایت شیراز سانگ برای دریافت فول آرشیو و گلچین آهنگ های داماهی اقدام نمایید…!

 

زندگینامه داماهی

 

 

مشاهده لیست تمام آهنگ های داماهی به همراه متن

 

پیشنهاد می کنیم آخرین آهنگ داماهی با نام ” سوپراستار من “ را هم اکنون در باران هیتس مشاهده نمایید…!