شما اینجا هستید : خانه  »  درباره عرفان | بیوگرافی و زندگینامه عرفان

درباره عرفان | بیوگرافی و زندگینامه عرفان

عرفان حاج رسولی ها با نام مستعار “عرفان پایدار”، (خواننده و تهیه کننده موسیقی رپ) متولد دوازدهم مرداد ماه سال ۱۳۶۲ در اصفهان است. او هم اکنون ساکن کشور آمریکا است.

عرفان به جز خواندن، شعر می گوید و در بچگی تئاتر کار می کرده است. او از همان دوران کودکی علاقه زیادی به موسیقی هم داشته اما به خاطر مخالفت پدرش نتوانست در این زمینه فعالیتی داشته باشد. بعد از اختلاف با خانواده در شانزده سالگی به شهر ارواین کالیفرنیا مهاجرت می‌کند و دو سال بعد در سال ۱۳۸۰ چند روزی بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر به علت نداشتن اقامت قانونی دستگیر میشود و بعد از چند روز آزاد شده و به عشقش یعنی موسیقی و شعر می پردازد.

او در سال ۱۳۸۴ دومین ترک خود با نام “شستشو” را منتشر داد که نامش بر سر زبان ها افتاد اما در سال ۱۳۸۶ با آلبوم “از خانه تا گور” در اعتراض به مشکلات مهاجرت وارد مارکت جهانی شد.

عرفان در سال ۱۳۸۶ با چند خواننده پاپ از جمله: اندی، شهبال شب پره و ستار آهنگی را برای موسسه PACI ساخت و دو سال بعد آهنگ اعتراضی برای انتخابات ۸۸ هم خواند.

او در سال ۲۰۱۳ به عنوان یکی از برترین رپرهای ایرانی در مجله تخصصی پاپ مترز به‌خاطر آهنگ “باید” انتخاب شد.

عرفان رسولی موسسه گروه پایدار است. چندین خواننده رپ را در این گروه گرد هم آورده است.

وی در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ با انتشار آلبوم “خداحافظی” از موسیقی خداحافظی کرد و گفت دلایل نرفتنم در آلبوم گفته شده. او در سال ۱۳۹۶ با تک آهنگ “خوش اومدی” به همراهی (کنیس) به موسیقی رپ بازگشت.

عرفان مدتهاست با یک دختر مدل ایرانی به نام “کیمیا” در یک رابطه عاشقانه است، اما هنوز خبر رسمی از ازدواج این دو منتشر نشده است.

 

همچنین می توانید از سایت آی ترانه برای دریافت فول آرشیو و گلچین آهنگ های عرفان اقدام نمایید…!

 

زندگینامه عرفان

 

 

مشاهده لیست تمام آهنگ های عرفان به همراه متن

 

پیشنهاد می کنیم آخرین آهنگ عرفان با نام ” روشن “ را هم اکنون در باران هیتس مشاهده نمایید…!