شما اینجا هستید : خانه  »  درباره معین | بیوگرافی و زندگینامه معین

درباره معین | بیوگرافی و زندگینامه معین

نصرالله معین نجف آبادی با نام مستعار “معین”، (خواننده موسیقی پاپ ایرانی و موسیقی اصیل ایرانی) متولد ۲۹ دی ماه سال ۱۳۳۰ در نجف آباد اصفهان است. او هم اکنون مقیم لس آنجلس آمریکا است.

معین در یک خانواده پرجمعیت ۱۳ نفره به دنیا آمده که سه برادر و هفت خواهر دارد.

او در سن ۱۸ سالگی نزد استادانی همچون “تاج اصفهانی و حسن کسایی” به یادگیری گوشه‌ها و دستگاه‌های آواز ایرانی پرداخت. از سال ۱۳۵۲ تا سال ۱۳۵۷ در هتل عباسی اصفهان و کاباره هزار و یک شب به اجرای برنامه مشغول شد.

معین اولین کارش را در سال ۱۳۵۹ با عنوان “یکی را دوست میدارم” روانه‌ی بازار کرد. این آهنگ آنچنان در میان مردم جا باز کرد که پس از مدتی کوتاه توسط خوانندگان ایرانی که به آمریکا مهاجرت کرده بودند نیز خوانده شد. فعالیت جدی معین در عرصه موسیقی از سالهای اول دهه ۱۳۶۰ خورشیدی در آمریکا آغاز شد.

او در سال ۱۳۶۲ اولین آلبوم مستقل اش با نام “میپرستم” را روانه بازار کرد. او در سال ۱۳۷۹ آلبوم “پرواز” را منتشر کرد و دو سال بعد آلبوم “لحظه ها” را روانه بازار کرد و در پاییز سال ۱۳۸۶ معین آلبوم “طلوع” را که حاصل همکاری مشترکش با “بابک بیات، بابک صحرایی، فضل الله توکل، صادق نوجوکی، کاظم عالمی و بابک رادمنش” بود منتشر کرد.

او هم چنین کنسرتی موفق در یونیورسال آمفی تئاتر در لس آنجلس در سال ۱۹۹۳ به سرپرستی “آندرانیک” داشت. معین در سال ۱۹۸۶ با هایده، مهستی و انوشیروان روحانی در خواندن ترانه های آلبوم “سال” همکاری کرد. چندی بعد با هایده و محمد حیدری در آلبوم “گلهای غربت” همکاری کرد.

او پس از مهاجرت به آمریکا با آهنگسازی سرشناس به نام “صادق نوجوکی” آشنا شد که حاصل این آشنایی آلبوم های “ننه به تو می اندیشم، خاطره، هفت” و ترانه هایی همچون “طناز، ارباب وفا و …” است. معین چند سالی است که رویه کارش را بر ارائه تک آهنگ گذاشته است.

او در سال ۱۳۶۸ در سن ۳۸ سالگی با خانمی اسپانیایی ازدواج کرد و دو سال بعد یعنی در سال ۱۳۷۲ اولین فرزندش با نام پریچهر متولد شد در سال ۱۳۷۴ از همسرش جدا شد و تا مدتی در تنهایی به سر برد در سال ۱۳۷۸ برای بار دوم ازدواج کرده همسر دوم وی خانمی کانادایی به نام پانته آ است که از وی دختری به نام ستاره دارد.

 

همچنین می توانید از سایت آی ترانه برای دریافت فول آرشیو و گلچین آهنگ های معین اقدام نمایید…!

 

زندگینامه معین

 

 

مشاهده لیست تمام آهنگ های معین به همراه متن